Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 KAŞ (Antiphellos)     Büyükçakıl Koyu
Likya dilinde Habesos ya da Habesa ismiyle bilinen Kaş, Antiphellos adını aldığı Antik Yunan zamanında çok önemli bir liman kentiymiş.Antalya havaalanına 190 Km. Dalaman havaalanına 160 Km. uzaklıkta olan Kaş, turistik bir kasaba olmasına rağmen, limanındaki balıkçı tekneleri, mavi yolculuğa çıkan guletleri, özel yatlarıyla balıkçı köyü özelliğini halen sürdürmektedir. Akdenizin kristal berraklığındaki denizine, otelimize ait özel plajdan veya otelimizden 15 dakika yürüyüş mesafesinde, herkese açık olan Büyükçakıl koyundan girerek yararlanabilirsiniz.
   
 Kaputaş Plajı  Küçükçakıl Plajı
Eğer kumu tercih ediyorsanız o zaman 18 Km ötedeki, Türkiye`nin en güzel küçük koyu olan Kaputaş'a veya Akdeniz`in en uzun ve her tarafı antik kalıntılarla dolu olan, Kaş'tan 40 km uzaklıktaki Patara'ya gidebilirsiniz. Otelimizin de bulunduğu mevkiide olup,kumu sevmeyenler için idealdir.
   
 Meis Adası  Limanağzı Plajı
Pasaportunuz yanınızda ise Akdenizli filminin çekildiği Yunanistan'a ait Meis adasının eşsiz güzelliğini görebilirsiniz. Günübirlik teknelerle Kekova'daki batık şehri dolaşıp, arabanızla Noel Baba'nın kilisesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaş'ın 1.2 mil güneydoğusundaki Bayındır Limanı (Limanağzı), denize girmek için en uygun ve sakin yerlerden biridir.

   
Küçükçakıl Mevkii , Andifli Mahallesi , Hükümet Cad. No : 53 Kaş Antalya
Tel : +90 242 836 14 40 Fax : +90 242 836 14 41 E-Mail : medusahotel@gmail.com

Tüm hakları saklıdır © 2011 Medusa Hotel